Polish developers go here! Polacy tutaj!

Ten pixel to niezły zjeb, zakłada epickie tematy i…fałszywe konta, żeby dawać sobie lajki oO :slight_smile:

No, jest. Lepiej go chyba zostawić w spokoju, obiecał w końcu, że już opuszcza to forum, hehe.

Wiem, że już kiedyś coś temat Ogury Network został wyśmiany:).
Niemniej chciałem poruszyć ten temat, ponieważ ta sieć wygląda dość interesująco, jeśli chodzi o to jak targetują reklamy do wyświetlenia na ich interestitialsach.
Zarzuciłem ich przedstawicielowi, że są niekompatybilny z GP, a on bardzo mocno się broni i dość logiczne to wszystko wyjaśnia.
Głównie chodzi o permissiony z SHORTCUTAMI i BOOKMARKAMI. Deklarują do 25$eCPM. Rozpatrywaliście tą sieć?

permission shourtcut i bookmark? No cóż, jak chcesz bana? :slight_smile:

Witam rodaków, ja dorzucę swoje doświadczenia:
Reklamy na facebooku, twiterach, forach to strata czasu. Dla mnie jedyne rezultaty dała wymiana recenzji oraz wrzucenie postu na reddita. To wygenerowało trochę ruchu oraz aktywnych instalacji. Teraz testuje instagrama. Za instagramem przemawia fakt, że nie posiada interfejsu www. Ludzie korzystają na telefonach więc może chętniej wejdą do sklepu :slight_smile:

Z ciekawostek:
Wrzuciłem na amazona darmową wersje gry i miałem przez kilka tygodni zero pobrań. Wrzuciłem wersję za 0.99$ ze 100% przeceną i na następny dzień 450 pobrań.

FREE BUMP from BUMPS r US

Nie wrzucaj na reddita! Jest tam subreddit o nazwie “badapps”, jak coś im się nie spodoba, to wrzucają tam i masowo raportują appkę.

I nawet jeśli robisz niespamowe rzeczy i masz coś co pod badapps nie podpada pod żadnym względem, to są BARDZO krytyczni, więc możesz liczyć na złe recenzje (z tego powodu np. na wykop.pl też nie wrzucam).

Ogu(ó)ry atakują: “…you can also check with Google before integrating by emailing them and they will let you know we are compliant. Here is the link https://support.google.com/googleplay/table/6068053?hl=en”.

Podobno tysiące publisherów z nimi zarabia :). Korci mnie ich sprawdzić.

Czy GP robi takie praktyki :slight_smile: ?

Uprawnienia to bookmarks i shourcuts to zaproszenie do zbanowania appki :wink:

Czyli nie mają sumienia i mocno chcą jeszcze zebrać co im się uda. A znacie takie przypadki, że ktoś za takie uprawnienia dostał bana? Czy takie uprawnienia to od razu ban? Na razie tak dywagujemy, ale czy są przypadki takie? Najlepiej na własnej skórze :P.

Za uprawnienia nie leci ban, ale bot daje flagę, żeby sprawdził to operator. Więc dostaniesz bana według widzi misie człowieka.

Jedyne co, to za uprawnienia lokacji, przesuwają Ci dopuszczalny wiek na średnią dojrzałość, po prostu wyłącza się wiek dla wszystkich. Appka z tym uprawnieniem znacznie dłużej pojawia się w sklepie, więc prawdopodobnie ktoś ją sprawdza. Bota i operatora google można oszukać, ale tylko jeśli chodzi o działanie kodu java, jeśli operator się uprze i będzie drążył po co Ci dane uprawnienie, to znajdzie np. możliwość umieszczenia reklam na pulpicie.
Im mniej uprawień typ lepiej, każde nowe lub nietypowe, to ryzyko, że dostaniesz flagę od bota. Automat nigdy nie banuje, tylko wysyła sflagowane appki do operatorów.

Cenne uwagi. Nie wiedziałem, że tak to wygląda proces sprawdzania appek. I w ogóle jacyś operatorzy są - dzięki za info.

@Magnesus to jak niby się IAP rozlicza, będąc na 19% liniówce i nie będąc płatnikiem VAT, skąd kasa przychodzi?

edit:
sprawdziłem polskie forum i od tego roku sytuacja jest mocno niejasna, nawet powiem, że śmierdząca. Dla apple i windows wystawiasz tylko fakturkę/rachunek lub wrzucasz w rubrykę innych przychodów, a w google jakieś lawirowanie oO

Aktualnie Google potrąca sobie VAT i go za nas płaci za transakcje UE, a za transakcje poza UE nie płaci się VATu i tak. Więc ostatecznie my płacimy 0, a Google płaci za użytkowników z UE i nam to potrąca. Jak to rozliczać jeszcze do końca nie wiem (zapewne albo faktura albo faktura za UE i ewidencja reszty - ja na razie robie to pierwsze, najwyzej skoryguje).
To zmiana od stycznia, wcześniej było to bardziej złożone (ale w sumie wtedy było wiadomo jak to rozliczać, teraz jeszcze nie).

edit: a, to polski wątek, niepotrzebnie po angielsku dopisywalen :stuck_out_tongue:

Problem w tym, że nie istnieje prawo, na podstawie którego ktoś za nas ten VAT może płacić. Jak przekroczymy limity VAT, to od razu się do nas zgłosi urzędas i spyta kto płaci VAT. Mamy na krzywą mordę lub oświadczenie ze strony google się tłumaczyć? Z kolei możemy na fakturach wpisywać, że VAT płaci dana firma, jeśli to ona przejmuje sprzedaż/usługi, a google wyraźnie mówi, że nie sprzedają, tylko developer sprzedaje. No to jak niby ich wpisać? Na jakiej podstawie? W umowach wyraźnie jest napisane, że to my sprzedajemy. Pokręcili coś z prawem :wink:

Nie rozumiesz. Oni go płacą. Na swój VAT ID. Nijak to nam nie podnosi limitów, bo my z nimi robimy B2B z 0% np VAT.

Hej, jak to fajnie, że tyle tu Polaków:)

Ja klepie na Andka od 2,5 roku, ale dopiero od roku mam sensowne dochody. Teraz przymierzam się do portowanie moich najbardziej dochodowych apek na iOS. Też tak macie, że odezwali się do was ludzie z Google w celu optymalizacji zerobków z reklam? Do mnie kiedyś odezwała taka jedna babka i powiedziała, aby oprócz banerów zrobił reklamy pełnoekranowe na starcie. I rzeczywiście dochody skoczyły 3x. Co najfajniejesze jak dostałem bana z to, że miałem baner pod WebView, to zagadałem tą babkę i mi pomogła (po 7 dniach miałem reklamy spowrotem). Do mnie się odezwali jak miałem dochody na poziomie 8-10k na miesiąc. Jestem ciekaw jaki jest próg, aby dostąpić w Googlu łaski gadania z prawdziwim człowiekiem, a nie z automatem?

Ktoś tu pisał o braku kontaków miedzy ludzkich na swoim i rzeczywiście jest to straszny ból. Kiedyś tak próbowałem i wytrzymałem 2 tygodnie:) Obecnie siedzę na coworkingu i mam pół etatu w korpo i tak jest w sumie najlepiej jeśli chodzi o mnie (jest do kogo się odezwać i jesteś też na swoim). Ogólnie jak ktoś mieszka w dużym mieście to polecam pracę na pół etatu w jakim “fajnym” korpo. Zwykle pracy to tam nie ma prawie w ogóle, a jak jest to się ją odwala w góra 2h. Jak masz dobre biurko to nawet możesz sobie pisać apki w tej robocie:) Takie pól etatu dostarczą równiesz kasę na przeżycie pierwszego roku na swoim i ogniża ZUS do samej składki zdrowotnej. Moim zdaniem jest to najlepsza opcja na początek.

@developer
Udało Ci się coś dowiedzieć z tym ryczałtem? 8.5% to byłaby bajka, ale brzmi to zbyt pięknie, aby było prawdzie. W tym artykule piszę, że się nie da, ale burdel prawny w naszym kraju taki dużo, że może jednak się okazać, że się da…
Strona 2 - Google AdSense i AdMob - jak rozlicza? przychody? ? poradnik.wfirma.pl

@TurboJohn - właśnie wysyłam pismo o interpretacje. Jak tylko będę coś wiedział to dam znać.

@TurboJohn - do wszystkich gadali namawiając na interstitials swego czasu. Kontakt z Google w ostatnich 6 miesiącach zdecydowanie się poprawił. Co do coworkingu itp. - każdy ma inny charakter, jednym to odpowiada, inni wolą ciszę i spokój u siebie w domu. :wink: