Polish developers go here! Polacy tutaj!

I radzę dobrze przetestować, bo moja ostatnia gra mimo początkowego przebicia nieźle potem zatonęła, bo narobiłem bugów, które ludzi wkurzały i ocena poszła sporo w dół przez to. :slight_smile:

a jaka firme polecasz do kupna instalacji ? mi na maila wysyłaja co chwile jakieś propozycje , tylko nie wiem , która firma jest sprawdzona …

Moim zdaniem pierwsze 30 dni jest najważniejsze, po 30 dniach ciezko cos zrobic

Osobiście nie polecam żadnej firmy, instalacje są za drogie. Yeahmobi na wszystkie kraje ma 25 centów za sztukę, ale już w appbrainie trzeba wydać 90 centów by się ściągało. Tylko house ads (własne skrypty, własne rozwiązania).
Nie powiedziałeś mi, ile na tych domenach idzie w rzeczywistości zarobić, stać mnie na budowę portfolio, ale nie wiem czy nie jest to w zasadzie sztuka dla sztuki i liczenie na “6” w lotto.

Moim zdaniem te 30 dni nie są teraz tak istotne jak kiedyś. Jeśli appka po 30 dniach ma 10 pobrań to już zdecydowanie dupa, ale jeśli po 30 dniach jest 1000-2000 pobrań, to jeszcze się to może rozwinąć do 10000 pobrań w ciągu kilku miesięcy.

Witam, fajnie, że jest i polski wątek. Pytanie do osób używających Mobilecore. Czy od grudnia też Wam spadło mocno ecpm na Mobilecore?

Taka ilość pobrać (kilka miesięcy 10k) to jest i tak mało - wiele z tego nie zarobisz. Nawet przy eCPM 5$ to masz 50$ na kilka miesięcy -> NOT ;).

@ramzixp dzięki, cenne rady. W nazwie apki miałem zamiar spamować słowami kluczowymi… jednak zmienię podejście, patrząc na Twoje efekty - wiesz co mówisz (piszesz) :slight_smile:
Wyklepałem ten swój name generator, muszę jeszcze zrobić ikonkę, screeny, zintegrować reklamy i uploadować :slight_smile: Mam zamiar zintegrować Appnext, ale zastanawia mnie, czy nie pominąć GET_ACCOUNTS permission (które opisują jako Optional but highly recommended). Czy ten permission mocno będzie odstraszać użytkowników od tego typu apki?

Nie używaj appnext! Oni płacą tylko za instalki z reklam, nie za impresje! :wink: czyli z 5k impresji możesz mieć 1 instalkę, zarobić ze $2, a w normalnej sieci za to będziesz miał z $10 :wink:

@ramzixp Aha… Skusiła mnie ich promocja, ale w sumie ona chyba i tak nic by mi nie dała. Widzę, że Mobilecore też płaci za instalki… Możesz polecić jakąś sieć z dobrym eCPM i płatnością <= net30? W sumie jeszcze nie zdecydowałem czy interstitials czy bannery. Z tego co wiem to StartApp i Admob płacą net30. Brać któregoś z nich?

co do domen to raz mialem strzal za 5k, a takto to grosze … choc to troche fuks byl, bo kiedys robilem prywatne serwery do gier, kupilem domene i jak z tym skończyłem to sie odezwala jakas firma z niemiec i po prostu chcieli miec taka z .pl na koncu :stuck_out_tongue: , potem jak sie zdecydowalem w to wejść, przejmowalem i sprzedawalem na aftermarket , ale to loteria troche jest… choc sa specjalisci, ktorzy mnoża przez to kapitał .

Ostatnio rozmyślałem nad obniżeniem podatków, które od większych pieniędzy robią duże kwoty. Zacząłem drążyć temat możliwości płacenia ryczałtu z najmu powierzchni reklamowych, jakie świadczymy dla różnych sieci reklamowych. To byłoby wtedy 8,5%, znacznie mniej niż 19%. Byłem w Urzędzie Skarbowym, ale tam nie dano mi 100% pewności. Dla pewności wysyłam pismo o indywidualną interpretację - koszt 40PLN, ale będzie czarno na białym w razie kontroli. Gdyby to przeszło to znaczna część dochodów mogłaby zostać ocalona ;). Zastanawiam się również nad założeniem spółki, które to również są uprzywilejowane podatkowo.

A jak Wy rozliczacie się z US :). Bo chyba się rozliczacie :smiley: ?

inne zródła raz do roku dochodowy w picie :stuck_out_tongue: daj znac jak Ci z tym poszło :slight_smile: 8,5% to bylaby bajeczka !!

8,5% to trzeba mieć…umowę najmu z airpushem czy inną siecią oO :smiley:

ja mam 19% i każdy przelew to rachunek

Tak z innej beczki @ramzixp - gdzie rejestrowałeś swoją domenę .center? Mój operator nie rejestruje takich domen, a na godaddy .center jest dość drogie (90zł za pierwszy rok to chyba sporo).

I ponawiam pytanie o sieć reklamową z dobrym ecpm i rozsądnym czasem wypłaty. Z tego co znalazłem to na moje oko najlepiej wyglądają Startapp / admob, jesteś wstanie polecić coś jeszcze (albo którąś z wymienionych)?

Używam tylko admoba - eCPM waha się między 4-6$eCPM overall. W przeszłości korzystałem z Leadbolta, Airpusha, Appbraina, TapContext, Minimoba, nawet widdita przez chwilę (lol), ale i tak w moim przypadku wygrywa Admob.

Ja używam airpusha. Domenę rejestrowałem w az.pl

@developer - właśnie, jak mówi ramzixp treść umowy jaką masz z siecią reklamową nie pozwoli ci na ryczałt. Liniowe 19% to i tak nisko w porównaniu do większości innych krajów.

Rozumiem. Niemniej dla jasności sytuacji wysłałem zapytanie do kilku radców prawnych i oni mówią, że na 90% można by coś takiego zrobić. W US podobnie :). Stąd mój wniosek o indywidualną interpretację podatkową. O odpowiedzi poinformuje Was.

Te 8,5% jest ogólnie ryzykowne. Niby indywidualna interpretacja powinna rozwiązać sprawę, ale w naszym pięknym kraju prawo już nieraz działało wstecz. Dodatkowo - jeśli ktoś myśli o kredycie hipotecznym, to dochody z ryczałtu praktycznie przekreślają możliwość jego wzięcia.

Mając indywidualną interpretację US, z którym się rozliczam nie będę się zastanawiał czy nie ma podwójnego dna :). No nie dajmy się zwariować.