Polish developers go here! Polacy tutaj!

Polacy nie gęsi i swój język mają!

No wreszcie!:slight_smile:

Niewielu nas tu jest ioioio, magnesus i jakiś mathew z tego co wiem :smiley:

Hej,

Ja też kodzę z Polski ;).

jeszcze Polska nie zgineła :stuck_out_tongue:

ba
choć częściowo też z android.forum.xxx.xx

tamto forum jest biedne :wink: zbanowali mnie w 2012 :smiley:

tylko raz Cię zbanowali? :slight_smile:

Chyba ze 3, w sumie nie odwiedziłem ich już od roku, ale ponoć nic się tam nie dzieje, bieda i banują za byle co :slight_smile:

Powinieneś dostać tutaj bana za wielkość tej Twojej stopki :smiley:

Co taka cisza? :stuck_out_tongue:

Wszyscy harują. :wink:
Swoją drogą co robicie ze sprzedażą Google za styczeń? Widzę, że VAT potrącili, zamierzam im fakturkę na VAT ID Google Ireland wystawić, tak chyba powinno być OK?

@ramzixp, podzielisz się tą listą sieci oferujących kampanie CPI co ją na swoim forum wrzuciłeś, zanim je zamknąłeś?.. @Magnesus - ja pewnie za kilka miesięcy dopiero będę się tym tematem interesował, ale ogólnie to rozliczanie z naszym US mnie przeraża… Na razie nie zakładam DG i w pierwszej wersji swojej gry nie będę miał IAP, tylko reklamy i oferty tapjoy.

Do tego też trzeba mieć DG, bo to ciągły przychód.

mundomedia, mobpartner, yeahmobi, sponsormob, ayetstudios, appbrain, tapjoy

Ja się w IAP nie bawię, bardziej na iOS bym próbował, bo to co google odpierdala za banami to głowa mała :wink:

Aha, myślałem, że do zarabiania z reklam nie muszę zakładać DG… Cóż, na szczęście pierwsze dwa lata ZUS jest znośny, a jak przez dwa lata od wypuszczenia pierwszej gry nie zacznę zarabiać sensownej kasy to znaczy, że nie mam czego szukać w tym biznesie :slight_smile:
Dzięki za tą listę.

Teoretycznie nie musisz, ale musiałbyś mieć indywidualną intepretacje. Do adsensa niby nie trzeba. Zresztą, czy chcesz płacić 32% podatku, czy 19%? :slight_smile:

:slight_smile: Which one is best to try?

mi księgowa gadała , że nie musze firmy zakładać , tylko na koniec roku placic dochodowy w picie w “inne przychody”.
na antyweb kiedys byl artykuł o tym … ale sam właśnie nie wiem czy sie tego słuchać. Poki co zarabiam z samych reklam , bo wiecie jak z tym banami jest :-/. zly sdk sie wsadzi i bum po koncie.
a Wy jak robicie? lepiej firme założyć? od jakiej kwoty miesiecznie/rocznie sie to opłaca to zrobic? latwo sie prowadzi?
pzdr

Jeżeli jest to stały dochód to trzeba założyć firmę, jeżeli nie czerpiesz dochodu z innego źródła.
Ja mam firmę od 3 lat. Wszystkim księgowa się zajmuje i tak jak ramzixp napisał -19% jest lepszą opcją ;). Można dużo w koszty wrzucać i relatywnie zmniejszać przez to podatek. Paliwo, telefon, rachunki, sprzęt komputerowy, programy, szkolenia itp. Nawet auto w leasing - przymierzam się ;).

Ja miałem firmę od początku, ale dlatego, że założyłem ją z innego powodu. Pierwszy rok był dość ciężki. Jeśli nie masz oszczędności wystarczających by pokryć ZUS w razie gdyby nie wypaliło, nie polecam. Oraz jeśli Android to jedyne co zamierzasz robić - za duże ryzyko tutaj jest jak widzisz. 19% jest najlepszą opcją, bo to tylko 1% więcej niż 18% (a gdybyś przekroczył próg, to będziesz płakał płacąc podatki, hehe). Przy naszym biznesie trochę ciężko jednak znaleźć koszta. Samo prowadzenie - bez księgowej nie radzę, łatwo o kosztowną pomyłkę, a urzędy skarbowe też lepiej patrzą na duże biuro, a z księgową to tylko wystawiasz faktury i zanosisz raz w miesiącu, a potem robisz kilka przelewów do US.
Aha, jeśli pracujesz na etat jednocześnie, to jest taniej, bo płacisz tylko zdrowotne.